AKLA VE KALBE GİDEN İLETİŞİM YOLLARI

Fame

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, gazeteci ve yazar Fatoş Karahasan'ın yeni kitabı, öğrenciler, siyasiler, iş insanları için yeni bir iletişim rehberi: "Akla ve Kalbe Giden İletişim Yolları" yayınlandı.

"Bu kitap, işinde veya özel yaşamındaki iletişim sorunlarını aşmak, kendini ve diğer insanları daha iyi anlamak ve dünyaya sesini güçlü bir biçimde duyurmak isteyenler için yazıldı" diyen Fatoş Karahasan, hem akıl hem kalp gözümüzü açarak yeni bir iletişim tarzına çağırıyor.

Karahasan, “Ülkemizdeki iletişim kuramayan, alıngan, öfkeli ve saldırgan bireylerin sayısı hızla artıyor. “Konuşa konuşa anlaşmak” giderek imkansızlaşıyor. Evde, trafikte, okulda, işte, televizyon dizilerinde ve siyasi arenada sürekli olarak birbirini suçlayan ve acı sözlerle eleştiren insanların olduğu bir ülkede yaşamak çok güç. Sözel şiddet kolayca biçim değiştiriyor ve fiziki şiddete dönüşüyor. Hayatın her alanına gerginlik hakim oluyor. Bu gidişe “dur” demek için, herkesin kendi iç sesine kulak vermesi, sakinleşmesi ve kendisini korkmadan ifade edebilmesi gerekiyor” diyor.

Üç yıllık bir çalışmanın ürünü olan kitap, dünyanın önde gelen iletişim uzmanlarının, psikologların, bilim adamlarının ve araştırmaların sunduğu bilgiler çerçevesinde yazıldı.Kitaptan:

Hayatınızı daha renkli ve daha mutlu yaşamak istiyorsanız, öncelikle kendinize yakınlaşmanız gerekir. Sadece, size öğretilenleri, doğru olarak kabul ettirilenleri ve toplumun genel kurallarını değil, içsesinizin size fısıldadıklarını da işitmeyi öğrenmelisiniz.

Unutmayın ki, tüm düşünce, inanç ve duygularınızın temel kaynağı sizsiniz. Engelleri kaldırmak, sorunları çözmek, dünyayla ve özünüzle daha başarılı bir ilişki kurmak istiyorsanız, hayatı bir bütün olarak görmeye çalışın. Başkalarına yakınlaşmaya çalışmadan önce kendi kalbinize yakınlaşın. Sevilmek için önce kendinizi sevin. Duygularınıza ve duyularınıza kulak verin. Anlamak ve anlaşılmak istiyorsanız, kendinizi anlamaya çalışın.

Yazar Hakkında:

Fatoş Karahasan

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü'nde öğretim üyesidir. Aynı zamanda Cnnturk.com Tempo ve Capital dergisi köşe yazarıdır. Dergi ve gazetelerde yayınlanmış yüzlerce makalesi vardır. Fransızcadan dilimize Reklamcılık ve Siyasal Pazarlama kitaplarının çevirisini yapmıştır. "Vasat Reklamdan Nasıl Kurtulunur?" ve "Taşlar Yerinden Oynarken: Dijital Pazarlamanın Kuralları" isimli iki kitabın da yazarıdır.